Դատախազներ Գևորգ Բաղդասարյանը և Պետրոս Պետրոսյանը չեն ներկայացել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, ՀԱՊԿ նախկին գլխավոր քարտուղար, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի, պաշտպանության նախկին նախարար, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանի, նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստին:
Սա առաջին դատական նիստն է ՍԴ որոշումից հետո, որով ՔՕ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1-րդ հոդվածը ճանաչվել է Սահմանադրության 78-րդ, 79-րդ հոդվածներին հակասող և անվավեր:
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը, դիմելով դատավոր Աննա Դանիբեկյանին նշեց. «Այդ նույն դատախազները չէի՞ն, որ գալիս էին դժգոհում էին, տարբեր միմիկաներով ասում էին՝ ինչո՞ւ եք նիստը ձգձգում, բա հիմա ո՞ւր են… Դատախազներն ուզում են Ձեզ մոտեցնել քրեորեն հետապնդվող արարքի, դատախազները Ձեր վրա են ուզում գցել, դա պարզից էլ պարզ է, եթե չկա Քրեական օրենսգրքում 301.1 հոդվածը, մենք հիմա ի՞նչ միջնորդություն ենք քննում, ինչո՞ւ են ուզում Ձեզ վրա բարդել պատասխանատվությունը, ինչո՞ւ են ուզում Ձեր միջոցով ապօրինությունները շարունակել»: