Քարոզարշավ դեռևս չկա, բայց վարչապետի այցերը մարզեր, համայնքներ միշտ էլ եղել են: Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում նշեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արփի Դավոյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե նախընտրական քարոզարշավը դեռ չի մեկնարկել, ինչո՞ւ է վարչապետ Փաշինյանը այցելում մարզեր և քաղաքացիների հետ զրույցում նաև ընտրություններին անդրադառնում:
«Համավարակով պայմանավորված, ինչպես նաև պատերազմի ընթացքում որոշ ժամանակ այդ այցերը դադարել էին, հիմա վերսկսվել են, վարչապետն այցելում է մարզեր, զրուցում է քաղաքացիների հետ, քաղաքացիներն իրենց դժգոհությունների ու խնդիրների մասին են հայտնում: Վարչապետ-քաղաքացի զրույցը գուցե որոշ մարդկանց նախընտրական խոսակցություն է թվում, սակայն նախընտրական որևէ բան չկա, ուղղակի վարչապետի այցելության ժամանակ քաղաքացիներն իրենց խնդիրների մասին են բարձրաձայնում, և իշխանության ներկայացուցիչները այդ խնդիրների լուծման ճանապարհներն են առաջարկում»,- նշեց պատգամավորը՝ հավելելով, որ վարչապետի այցերը նախընտրական քարոզարշավ որակելը ընդդիմության հերթական որակումներից է, որի հետ համաձայն չէ: