Արցախի Ասկերանի շրջանի Կարմիր գյուղի տարածքում՝ դեպի Կարմիր շուկա տանող ճանապարհին, ռուսական խաղաղապահների ուղեկցությամբ անցնող ադրբեջանական մեքենաներից քարեր են նետել հայկական պետհամարանիշով ավտոմեքենաների ուղղությամբ: Քաղաքացիները փակել են շարասյան ճանապարհը։ Ռուս և ադրբեջանցիների հրամանատարները դուրս են եկել, ներողություն են խնդրել։ Ռուսական կողմը փոխհատուցում է խոստացել վնասված մեքենայի համար։
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ այս պահին բեռնատարների 11 վարորդ մնացել են Վրաստանի և Ռուսաստանի սահմանների միջև` չեզոք գոտում: Ռուսական կողմի պարզաբանմամբ` վարորդներն ունեն մինչև 3 տարի վաղեմությամբ չվճարված վարչական տույժեր` Ռուսաստանում երթևեկության կանոնները խախտելու համար: Այդ պատճառով դեպի այս վարորդներն իրավունք չունեն մուտք գործել Ռուսաստան:
5 անձի մեղադրանքներ են առաջադրվել երկու երեխայի առքուվաճառքի, այդ նպատակով ՔԿԱԳ մարմիններին սուտ տեղեկություններ հաղորդելու համար. տեղեկացրել են Գլխավոր դատախազությունից։