Կոտայքի մարզպետ Մեսրոպ Մեսրոպյանը լրագրողների հետ զրույցում հաստատեց, որ մարզպետարանի ֆինանսատնտեսական վարչության պետի պաշտոնում նշանակված անձին ճանաչում է, բայց նաև ընդգծեց. «Նա մասնագետ է, որևէ միտում չկա, օրենքի խախտում տեղի չի ունեցել»:
Մարզպետը հաստատեց, որ ինքը ԱԺ իմքայլական պատգամավոր Սասուն Միքայելյանի բարեկամն է, Միքայելյանի դուստրն իր օգնականն է, փեսան փոխմարզպետն է: Անդրադառնալով դիտարկմանը, որ, փաստորեն ընտանեկան միջավայր է, Մեսրոպյանը նշեց. «Ես հեռու եմ «ընտանեկան» ձևակերպումից»: Ես Սասուն Միքայելյանի ընկերն էի բարեկամն էի նաև 2007-ին, երբ որ այդ թիմը հալածվում էր: Ես ունեցել եմ իմ կենսագրությունը և այնպես չէ, որ Սասուն Միքայելյանի գոյությունն է հնարավորություն տվել, որ ես այսօր մարզպետ եմ նշանակվել: Ես օդից, պատից չեմ ընկել, ժողովուրդ ջան: Ես ակտիվ քաղաքական գործունեություն եմ վարում առավել քան 20 տարի»:
Մանրամասները՝ տեսանութում: