«Իմ գերագույն գլխավոր հրամանատարը շինծու գործով դատարանում է, ես պարտավոր եմ աջակցելու նրան»,- այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում նշեց նախկին փոխոստիկանապետ Լևոն Երանոսյանը, ով մասնակցում էր ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի աջակիցների բողոքի ակցիային:
Նա նշեց որ իր նկատմամբ էլ է շինծու գործ հարուցվել. «Իմ գործով կա նաև Նիկոլը՝ ազգի ողնաշար ջարդողը, պիտի գա դատարան երես-բերես խոսենք»:
Անդրադառնալով ԳՇ- իշխանության առճակատմանը՝ Երանոսյանը կարծիք հայտնեց, որ Նիկոլ Փաշինյանի բոլորի դեմ լարվածություն է ստեղծում. «Ի՞նչ գործ ունի ինքը բանակի հետ, եթե ինքը չի հասկանում զենք-զինամթերքն ինչ բան ա, ինքն ի՞նչ իրավունք ունի գլուխը խոթել է բանակի մեջ»:
Երանոսյանի խոսքով՝ ոստիկանության 70 տոկոսը ճիշտ է գործում. «Իսկ  30 տոկոսը, որոնք նիկոլականներ են, գործում են ոչ օրինական»:
Հարցին՝ եթե ինքը լիներ փոխոստիկանապետ, հանդա՞րտ կվարվեր Բաղրամյան փողոցը փակած ընդդիմադիրների նկատմամբ, նախկին փոխոստիկանապետը պատասխանեց. «Ես գիտեի, որ 2018-ին ազգի դավաճան է գալիս վլաստի գլուխ, դրա համար ես հեռացա: Նմանի հետ ես ցանկություն չեմ ունեցել ծառայելու»: