Ալիևը միջազգային ներդրողներին հրավիրել է ներդրումներ կատարել Զանգեզուրում՝ այն համարելով Ադրբեջանի պատմական տարածք: Այսինքն՝ թշնամի ղեկավարը մեր սուվերեն տարածքի վերաբերյալ ներդրողների է հրավիրում, դա նույնն է, որ ես Բաքու ներդրողներ հրավիրեմ: Եվ Հայաստանից նորմալ արձանագաք չկա: Այս մասին ԱԺ-ում լրգրողների հետ զրույցում նշեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամվոր Էդմոն Մարուքյանը:
Հարցին, թե ինքն էլ է՞ դերասան Հովհաննես Ազոյանի օրինակով Ալիևի դեմքին խաղաղություն տեսնում, Մարուքյանը պատասխանեց. «Ես Ալիևի դեմքին խաղաղություն չեմ տեսնում: Ես Ալիևի դեմքին տեսնում եմ մեր ռազմագերիների, այդ թվում՝ կանանց, դեմքերն ու նրանց ամենօրյա տանջանքները: Ալիևի դեմքին ես տեսնում եմ գլխատված զինվորներին, հայատյացության ամենավերջին աստիճանի տրամադրվածությունը ընդհանրապես հայության նկատմամբ: Բնականաբար Ալիևը խաղաղասեր չէ ու չի եղել, նա խաղաղասեր կդառնա, եթե Հայաստանն իր ներքին խնդիրները լուծի, համախմբվի ու պարտադրի խաղաղությունը»:
Մարուքյանի խոսքով՝ եթե Ալիևի դեմքին ինչ-որ մեկը խաղաղություն է տեսնում, դա իր խնդիրն է: