«ՀՔԾ ենք ուղարկել 20-ից ավելի գործ, գեթ մեկը չի վերաբացվել». Գայանե Աբրահամյանը՝ «Դոլմամա»-ի ապամոնտաժման մասին. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Առաջնային խնդիր էր դրված օրենքի փոփոխություն իրականացնել և հստակ տարանջատել հանրային գերակա շահը մասնավոր շահից: Այս մասին «Դոլմամայի» շենքն ու օլիգարխիայի հաղթանակը. հանրային գերակա շահը որպես մասնավոր շահի սպասարկում» առցանց թեմայով քննարկման ժամանակ նշեց ԱԺ նախկին պատգամավոր Գայանե Աբրահամյանը:
«Բազմաթիվ շահառուներ են ինձ դիմել, որոնց գործերը կրկին ուղարկվել են դատախազություն, Քննչական կոմիտե, ՀՔԾ: Այդ գործերում ակնհայտորեն առկա են հանցակազմեր, նոր ի հայտ եկած հանգամանքներ, որոնցով գործերը նորից կարող էին վերաբացվել, բայց ՀՔԾ ենք ուղարկել առնվազն 20 գործ, նրանցից գեթ մեկը գործ չի վերաբացվել:
Այստեղ ես տեսնում եմ քաղաքական կամքի խնդիր, որովհետև նաև նախորդ գործերը վերաբացելու դեպքում խնդրի առաջ էին կանգնելու, դա է պատճառը, որ կարծես թե կառավարության ներկայացուցիչները հետ կանգնեցին հիմնական հանձնառությունից, որը դրվել էր ոչ միայն հեղափոխության ընթացքում, այլ դրվել էր նաև «Իմ քայլի» նախընտրական ծրագրում»,- նշեց Աբրահամյանը: