Նախագահն իր առարկություններով վերադարձրել է Արտակ Դավթյանին ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ նշանակելու մասին վարչապետի առաջարկությունը: Հայտնել են վարչապետի աշխատակազմից։ Factor.am-ին վարչապետի աշխատակազմից փոխանցեցին, որ նախագահ Արմեն Սարգսյանի առարկությունները հիմնավորումներով հետ են ուղարկելու նախագահական:
Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի կողմից՝ իշխանությունը զավթելու, սահմանադրական կարգը բռնի տապալելու դեպքերի առթիվ հարուցված քրգործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է ՀՀ գլխավոր դատախազություն։ Հայտնում են քննչական կոմիտեից։
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը ֆեյսբուքի իր էջում արված գրառմամբ տեղեկացրել է, որ ընդունում է երեկ ՀՀ նախագահի արած հրավերը՝ քննարկելու երկրում առկա քաղաքական ճգնաժամը:
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատներից Արսեն Ղուկասյանը ուղիղ միացմամբ հայտնել է, որ վտոմեքենայով փակել է ՊՆ շենքի մուտքը, և կոչ է արել բոլոր ծնողներին ավտոմեքենաներով հասնել ՊՆ ու փակել ՊՆ-ի բոլոր մուտքերը: Ղուկասյանը նշել է, որ պաշտպանության նախարարը չի ընդունել իրենց։