Բաքվի Բինագադիի շրջանի «Ժողովրդական ճակատ» կուսակցության փոխնախագահ Յալչին Աբդուլաևը հայտարարել էր, որ  իշխանությունները խոստացել էին , որ «Ղարաբաղյան երկրորդ պատերազմից հետո մենք կտեսնենք մեկ այլ Ադրբեջան»:
«Նրանց խոսքերն ամբողջությամբ կատարվեցին. բենզինի, ջրի, դեղամիջոցների, սննդի գները, և կարելի է ասել՝ բոլոր տեսակի ապրանքների գները բարձրացել են», – գրել է Աբդուլաևը Twitter– ի իր միկրոբլոգում:
Աբդուլաևը  նաև հայտարարել է, որ 2021 թվականին արտաքին պարտքի վճարման համար պետբյուջեից հատկացվել է 2 միլիարդ 30 միլիոն 700 հազար մանաթ: Դա 21,6% -ով ավելին է, քան նախորդ տարվանը: «Ամբողջ պարտքը վճարելու է Ադրբեջանի ժողովուրդը», – վրդովվել է քաղաքական գործիչը:
Հիշեցնենք, որ Ալիևը մտադիր է ավելի քան մեկ միլիարդ դոլար հատկացնել Արցախի օկուպացված տարածքներում շինարարության համար, և, ինչպես երևում է, դա որոշել է անել շարքային հարկատուների հաշվին: