Այսօր հարավային ուղղությամբ հակառակորդը նորից ձեռնարկել էր լայնամասշտաբ հարձակում՝ բավականին մեծ ուժերով, որոնց գործողությունները մենք հավաստանշել ենք, հետևել ենք, և հարմար պահին հասցվել է հրետանային հուժկու հարված, երեք բրիգադներ գլխովին ջախջախվել են՝ ամբողջ հարձակողական ներուժով, զրահատեխնիկայով, անձնակազմով, մոտ 60 դիակ թողել են դաշտում, մյուսները փախել են: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ՊԲ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքով՝ Ստեփանակերտն այս պահին էլ հրթիռակոծվում է. «Մարտական ԱԹՍ-ների և հրթիռների միջոցով հարված են հասցնում խաղաղ բնակիչներին»:
Հովհաննիսյանի հավաստմամբ՝ մեր ՊԲ-ն հաջողություններ ունի նաև հյուսիսային ուղղությամբ, դիրքեր են ազատագրվել:
Անդրադառնալով Ջաբրայիլի հատվածում տիրող իրավիճակին՝ Հովհաննիսյանը մանրամասնեց. «Հակառակորդը փորձում էր զարգացնել զարգացումները, գլխովին ջախջախվել և դուրս է շպրտվել հարձակողական բնագծերից: Մեր ԶՈւ-ն շարունակում է ազատագրական հաջողությունների շղթան: Հաղթանակը մերն է լինելու»: