Կառավարությունն այսօրվա հերթական նիստում որոշում կայացրեց ֆինանսական միջոցներ տրամադրել ՀՀ ոստիկանությունում նոր ձևավորվող պարեկային ծառայության համար անհրաժեշտ թվով 150 պարեկային նշանակության տրանսպորտային միջոց ձեռք բերելու նպատակով:
Նախագիծը ներկայացրեց Ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ գնահատող հանձնաժողովի գնահատման արդյունքերով օգոստոսի 14-ի թիվ 4 արձանագրության համաձայն նշված ծածկագրով գնման ընթացակարգի ընտրված մասնակից է ճանաչվել «Չեխ ավտո» ՍՊԸ-ն, որը վերը նշված քանակի համար ներկայացրել է 1 մլրդ 932 մլն 750 հազար դրամ գնային առաջարկ (միավորի արժեքը՝ 12 մլն 885 հազար դրամ գնով)։ Պայմանավորված մատակարարման ժամկետների սղությամբ 10 միավոր մատակարարվելու է մինչև նոյեմբերի 1-ը իսկ 140-ը՝ մինչև դեկտեմբերի 20-ը։
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը տեղեկացրեց, որ մեքենաները կահավորված են լինելու ամենավերջին տեխնիկական հագեցվածությամբ։