Ազգային ժողովում քննարկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահի ընտրության հարցը։ «Իմ քայլը» խմբակցության կողմից առաջարկված թեկնածու Մարտին Գալստյանը իր եզրափակիչ ելույթում անդրադարձավ պատգամավորների հնչեցրած հարցերին և մտահոգություններին։
Մասնավորապես, անդրադառնալով «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի հնչեցրած տարբերակին՝ կենսաթոշակային ֆոնդերին տրամադրվող միջոցները ժամանակավորապես հետաձգելու վերաբերյալ․ Մարտին Գալստյանը նշեց․ «Ես կարծում եմ՝ դա ոչ մի պարագայում անել չի կարելի, որովհետև այդ միջոցները, որ կուտակվում են կենսաթոշակային հիմնադրամներում մեր ապագա աճի համար կարող է օգտագործվել հենց այն համատեքստում, որը նշվեց։ Եթե այս երկրում լինեն երկարաժամկետ, կայուն ֆինանսավորում պահանջող պրոեկտներ, կառավարությունը կարող է այդ պրոեկտներով հանդես գա, թողարկի պարտատոմսեր, որի ձեռքբերումը կարծում եմ կիրականացվի այդ ֆոնդերի կողմից, այսնքն՝ ֆոնդերը անուղղակիորեն կֆինանսավորեն այդ պրոեկտները»,- նշեց ԿԲ նախագահի թեկնածուն։