Տնտեսական զարգացման նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանը համամիտ չէ, որ 2019 թվականին մենք ավելի վատ ենք ապրելու, քան 2018 թվականին միայն այն պատճառով, որ տնտեսական աճը 2019 թվականի բյուջեի նախագծով նախատեսված է 4,9 տոկոս։
«Ենթադրենք որևէ մեկը 2017 թ․-ին ունեցել է 200 հազար դրամ եկամուտ, 2018 թ․-ին, եթե կա 6,5 տոկոս տնտեսական աճ, 3 տոկոս ինֆլյացիա և եթե տնտեսության մեջ ստեղծվող արժեքը հավասարաչափ բաշխվում է բոլորի միջև, ապա այդ մարդը կստանա իրեն հասանելիք միջին 9․5 տոկոս աճը և նրա եկամուտները  կկազմեն 221 հազար դրամ, որն ավելի բարձր էր 2017 թ․ ունեցածից։ Հիմա նույն կերպ, եթե 2019 թվականին 4,9 տոկոս տնտեսական աճի և 3 տոկոս ինֆլյացիայի դեպքում անվանական աճը կազմի 7,9 տոկոս, ապա այդ նույն մարդը կստանա 240 հազար դրամ եկամուտ, որն ավելի շատ է քանի 2018 թ․ 221 հազար դրամը։ Հետևաբար այս պարզ հաշվարկը ապացուցում է, որ ճիշտ չէ, որ 2019-ին մարդիկ ապրելու են ավելի վատ, քան 2018-ին»,- ասաց նախարարի պաշտոնակատարը։