Մենք պետք է մտածենք, ոչ թե խնդրելու մասին, որ մեր պարտքը մեզ ներվի, այլ, որ այդ պարտքի սպասարկումը մեզ համար դառնա չնչին․ Ա․ Ջանջուղազյանը՝ Հովիկ Աղազարյանին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանն այսօր ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Ատոմ Ջանջուղազյանից հետաքրքրվեց ՝ հնարավոր է արդյոք արտաքին պարտքի մի մասը վերաձևակերպել և հնարավոր է արտաքին պարտքի մի մասի համար խնդրել պարտատերերին, որ զիջեն։
Պատգամավորի հարցին ի պատասխան Ատոմ Ջանջուղազյանը խորհուրդ տվեց նման մտադրություն անգամ չունենալ, որովհետև դա ամենալավ լուծումը չէ։
«Մենք պետք է մտածենք, ոչ թե խնդրելու մասին, որ մեր պարտքը մեզ ներվի, այլ այն մասին, թե ինչպես պետք է մեր տնտեսությունն արագ աճի, որ այդ պարտքի սպասարկումը մեզ համար դառնա չնչին և իրենից ոչինչ չներկայացնող մի բան։ Մենք պետք է ամեն ջանք գործադրենք, որ որևէ պարտքի սպասարկում մենք չհետաձգենք»,- ասաց Ջանջուղազյանը՝ նշելով, որ ՀՀ-ին վարկերը տրամադրվում են արտոնյալ պայմաններով, քանի որ մեր երկիրը 2013 թվականից դիտարկվում է միջինից ցածր եկամուտ ունեցող երկիր։