Փաշինյանն ամուսնացել է 29 տարի անց․ Աննա Հակոբյանի գրառումը․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Նիկոլ Փաշինյանն ու Աննա Հակոբյանը պաշտոնապես գրանցել են իրենց ամուսնությունը։
Վարչապետի անձնական կյանքին վերաբերող այս թեման սկսեց շրջանառվել առավոտյան Աննա Հակոբյանի ֆեյսբուքյան գրառմամբ։
«Սիրելի հայրենակիցներ, տեղեկացնում եմ, որ իմ և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքացիական ամուսնությունն ավարտվել է։ Բոլորին խնդրում եմ այս թեմայի շուրջ լինե՛լ զուսպ, լինե՛լ կոռեկտ։ Շնորհակալություն»,- գրել է վարչապետի տիկինը։
Աննա Հակոբյանի այս գրառումը օգտատերերը մեկնաբանում էին երկակի․ ոմանք քննարկում էին վարչապետի և նրա տիկնոջ բաժանության հարցը, ոմանք էլ՝ շնորհավորում։ Factor TV-ն պարզեց, որ ճիշտ են նրանք, ովքեր շնորհավորանքներ են հղում։
«Ոչ ԶԱԳՍ-ով, ոչ եկեղեցով ամուսնացած չենք, մեր ամուսնությունը դե յուրե ամրագրված է մեր երեխաներով»,- Փաշինյանը 2024-ին այսպես էր արձագանքել քննադատություններին, թե ինչու դե յուրե ամուսիններ չեն, այն դեպքում երբ Աննա Հակոբյանի հետ 27 տարի միասին են ապրում։
Ստացվում է՝ Հայաստանի վարչապետն ու տիկինը համատեղ կյանքի 29-րդ տարում, խորհրդարանական ընտրություններից ընդամենը շուրջ 4 ամիս առաջ որոշեցին գրանցել իրենց ամուսնությունը։
Մինչ այդ Աննա Հակոբյանին և Փաշինյանին կապող միակ պաշտոնական փաստաթուղթը վարչապետի տիկնոջ եկամուտների հայտարարագիրն էր։