ՀՀ-ում բոլոր հանքատերերը ծպտյալներ են, միգուցե փողերի լվացմա՞մբ են հանքի սեփականատերեր դարձել․ Սերգեյ Բագրատյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Մենք ինչո՞ւ չենք աշխատանքներ տանում այն ուղղությամբ, երբ մարդիկ թաքցնում են իրենց սեփականության իրավունքը․ երբ բոլոր երկրներում մարդիկ ասում են, որ ունեն բաժնեմաս, ինչը իրենց տալիս է վարկային հնարավորություններ, հասարակության մեջ հարգանքի հնարավորություն, իսկ հանկարծ ՀՀ-ում բոլոր հանքատերերը ծպտյալներ են դարձել, միգուցե, փողերի լվացման սխեմայո՞վ են սեփականատերեր դարձել, դրա համար թաքցնում են իրենց ինքնությունը, հետևաբար, բացահայտման Ձեր գործընթացը որքանո՞վ արդյունավետ կլինի, եթե Դուք չեք քննում պատճառները»,- այսօր ԱԺ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նիստում ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների փոխնախարար Վարդան Գևորգյանին հարցեց ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը։
Պատգամավորի հարցին ի պատասխան՝ փոխնախարարը նկատեց, որ այսօր նախարարությունը իրական սեփականատերերի բացահայտումով ոչ միայն նախկինում ունեցած իրավունքներն ու տրված թույլտվություններն  է բացահայտում, այլ նաև նրանց տրվելիք նոր  թույլտվությունները։