«Ես պարբերաբար ասել եմ, որ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հարցերից է ներառականությունը, երբ որ մենք խոսում ենք սոցիալական խմբերի, շերտերի մասին, պիտի հասկանանք, որ տարբեր գերատեսչությունների փոխգործակցության արդյունքում մենք կարող ենք խնդիրներին լուծում տալ»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց նախարարի պաշտոնակատար Մանե Թանդիլյանը։
Նա նշեց, որ սոցիալական խնդիրների պատճառով մարդիկ չպետք է դուրս մնան հասարակության մեջ ներառվելու հարցերից․ «Հասարակության մեջ ստեղծելու ենք մի միջավայր, որտեղ շփումները կախված չեն լինելու սոցիալական վիճակից, սա ինձ համար շատ կարևոր է, որովհետև ես ուզում եմ, որ մեր պետությունն ու մեր պետության քաղաքացիները զգան իրենց պաշտպանված, և Հայաստանը չլինի միայն արտոնյալների, եկամուտների հնարավորություն ունեցողների պետության, այլ լինի այնպիսի պետություն որտեղ հասարակությունը համերաշխ է»։