Ազգային ժողովում շարունակվում է ««Մարտի 1-ի գործի» քննությունը նախորդող ժամանակահատվածում, «Մարտի 1-ի գործի» վերաիմաստավորումը «Ֆարմանյանը և այլք ընդդեմ Հայաստանի» գործով կայացված վճռի լույսի ներքո» թեմայով հանրային քննարկումը, որին ներկա է նաև «Մարտի 1»-ի զոհերից Արմեն Ֆարմանյանի հայրը՝ Վաչագան Ֆարմանյանը։
«Ես Արմեն Փարմանյանի հայրն եմ: Բնակվում եմ Մալաթիա-Սեբաստիա թաղամասում՝ Մալաթիա հիվանդանոցի մոտ: Դեպքը, ես չեմ մասնակցել, չեմ տեսել, ասենք՝ որը ոնց է եղել: Փաստերը կան, որ էդ մեքենայի վրա դրած, որ տանում են, դա իմ որդին է՝ Արմեն Փարմանյանը: Դաժե, կանգնացրել են, չեն թույլատրել, որ մեքենայից բռնեն իջեցնեն, որ տանեն հիվանդանոց: Միգուցե էդ երեխան, էդ տղան՝ 33 տարեկան, ողջ էր մնում: Դա է էդ գաղտնիքը, գոնե մեկնումեկը, 17 տարի անցել է:
Մենք էլ ներվեր ունեինք, մենք էլ մարդուց ենք ծնվել: Ունեցել եմ վեց որդի, պահել եմ Հայաստանի Հանրապետության համար»,-նշեց Վաչագան Ֆարմանյանը խորհրդարանի նիստերի դահլիճում։