Թորոսյանը նամակով պատասխանել է Շերմանի՝ Սամվել Կարապետյանի և հոգևորականների ձերբակալությունների կապակցությամբ մտահոգություններին
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայամանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը գրառմամբ անդրադարձել է ԱՄՆ ներակայացուցիչնելի պալատի անդամ Բրեդ Շերմանի գրառմանը։
«Այս գրառմանը ի պատասխան կոնգրեսմենին ուղարկել եմ հետևյալը.
«Հարգելի Բրեդ Շերման, որպես Հայաստան-ԱՄՆ խորհրդարանական բարեկամության խմբի անդամ, ցանկանում եմ Ձեզ տեղեկացնել, որ Ձեր գրառման մեջ նշված հոգևորականները ձերբակալվել են Հայաստանում պլանավորված ահաբեկչական հարձակումների և քաղաքացիների սպանությունների միջոցով պետական հեղաշրջման փորձ կատարելու համար, մինչդեռ Սամվել Կարապետյանը, ով նաև Ռուսաստանի քաղաքացի և մագնատ է, մեղադրվում է երկրի սահմանադրական կարգը խաթարելու փորձի համար: Մենք միշտ պատրաստ ենք Ձեզ և ԱՄՆ Կոնգրեսի Հայաստանի հետ աշխատանքի խմբին տրամադրել հավաստի տեղեկատվություն մեր երկրում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին, քանի որ մենք բարձր ենք գնահատում մեր համագործակցությունը»»,- գրել է պատգամավորը։