Ադրբեջանի բանակում, 2025 թվականի ուսումնական պլանի համաձայն, հրամանատարաշտաբային զորավարժություններ են անցկացվում։ Ադրբեջանի ՊՆ-ի հաղորդմամբ՝ պաշտպանության նախարարության գլխավոր վարչությունների և տնօրինությունների, զինված ուժերի ստորաբաժանումների, ինչպես նաև Նախիջևանի առանձին համազորային բանակի շտաբների ներգրավմամբ անցկացվող ուսումնական պլանի համաձայն՝ գործողություններ են իրականացվում ռազմական որոշումների կայացման գործընթացին համապատասխան։
Մայիսի 15-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը տեսակապի միջոցով լսել է շտաբից ստացված հաղորդագրությունները։ Նա նշել է, թե Ադրբեջանի նախագահ, Զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևը գոհունակություն է հայտնել ադրբեջանական բանակի գործունեության վերաբերյալ և մասնակիցներին է փոխանցել բանակի առջև դրված խնդիրները:
Հաղորդվում է, որ իրական մարտական ​​​​պայմաններին համապատասխան և ժամանակակից մարտական ​​​​փորձը հաշվի առնելով անցկացվող հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների նպատակն է՝ կատարելագործել ռազմական որոշումների կայացման գործընթացը՝ հաշվի առնելով ստորաբաժանումների մանևրային հնարավորությունները, ինչպես նաև գործնականում մշակել պաշտպանական և հակահարձակողական օպերացիաներ իրականացնելու հարցերը։