«Ապրիլի 28-ին ինչ-որ գործով վկայի կարգավիճակով ներկայացել եմ քննչական բաժին, սակայն ինձ չեն ընդունել։ Քանի որ նմանատիպ իրավիճակում 2021 թվականին էլ էի հայտնվել, հենց տեղում զանգեցի ՄԻՊ և ասացի, որ ինձ չեն ընդունում։ Գնացել եմ տուն ու հաջորդ առավոտյան կինս արթնացրեց, հեռախոսը տվեց ու ասեց՝ ոստիկաններն են»,- այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Սերգեյ Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով՝ մինչ ինքը կհագնվեր, որ ոստիկանների հետ բաժին գնար, կինը նրանց սուրճ է հյուրասիրել, սակայն այդ ընթացքում այլ ոստիկաններ են ներխուժել ու բռնի ուժով իրեն պառկեցրել են գետնին ու սկսել ծեծի ենթարկել.
«Ծեծում էին ու ասում՝ թո՛ղ ձեռքերդ կանդալենք։ Ես ասում էի՝ բայց ես ինքնակամ գալիս եմ ձեր հետ բաժին, բայց բռնությունը շարունակվում էր։ Հետո ինձ տեղափոխեցին Արմավիրի համայնքային ոստիկանության և ավելի ուժեղ շարունակվեց ծեծը։ Արդեն բերանս սկոչեցին ու ոտքերով սկսեցին խփել»։