Ռուսական զորքերն ապրիլի լույս -ի գիշերը «Շահեդ»-ներով զանգվածային հարձակում են իրականացրել ուկրաինական Դնեպր քաղաքի վրա։ Փրկարարները հայտնում են երեք զոհի մասին, փոխանցում է Current time-ը։
Ուկրաինայի արտակարգ իրավիճակների պետական ​​ծառայության տվյալներով՝ զոհերի թվում կա մեկ երեխա։ Վիրավորների թիվը հասել է 30-ի, որոնցից հինգը երեխաներ են, հայտնել է շրջանային ռազմական վարչակազմի ղելավար ղեկավար Սերգեյ Լիսակը։ Նրա տեղեկացմամբ՝ հիվանդանոցներում մնում է 16 հիվանդ, որոնցից մեկը՝ ծանր վիճակում։
«Վնաս է հասցվել բնակելի տներին, ուսանողական հանրակացարաններին, ուսումնական հաստատությունների շենքերին, սննդի կետերին և մեքենաներին: Անօդաչու թռչող սարքի հարձակման պատճառով քաղաքում մի քանի հրդեհ է բռնկվել: Դրանք արդեն արվել են»,- ասվում է Արտակարգ իրավիճակների պետական ​​ծառայության հաղորդագրությունում:
Դնեպրի քաղաքապետ Բորիս Ֆիլատովն էլ հայտնել է, որ տներ, կրթական և մշակութային հաստատություններ են վնասվել, անօդաչու թռչող սարքերից մեկն ընկել է քաղաքապետարանի մոտ։
ԱԹՍ-ների հարձակման հետևանքով վնասվել է գլխավոր փոստային բաժանմունքը, որը տեղական նշանակության պատմական և ճարտարապետական ​​հուշարձան է։ 20-րդ դարասկզբի շենքի պատուհանները կոտրվել են, վնասվել է փայտե մուտքը։ Վնասվել է նաև Դնեպրի ամենահին՝ «Աստորիա» հյուրանոցը։