Բայրամովը Լիտվայի ԱԳ փոխնախարարին դժգոհել է «ՀՀ ռազմականացումից և Սահմանադրությունից»
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Բաքվում Լիտվայի արտաքին գործերի փոխնախարար Յուլիուս Պրանևիչուսի հետ հանդիպմանը քննարկել է ադրբեջանա-լիտվական երկկողմ և բազմակողմ հարաբերությունները, տարածաշրջանային ու միջազգային իրավիճակը:
Ադրբեջանական կողմի հաղորդմամբ՝ Բայրամովն «իր զրուցակցին մանրամասն տեղեկացրել է հետհակամարտական ​​շրջանում տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի և իրողությունների, ականների սպառնալիքի դեմ պայքարի ջանքերի, ինչպես նաև Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի առաջընթացի մասին»։
«Ուշադրության են ներկայացվել խաղաղության գործընթացի և կարգավորման առաջխաղացման կոչերը, այդ թվում՝ մեր երկրի նկատմամբ շարունակվող տարածքային պահանջները, որոնք պարունակվում են Հայաստանի Սահմանադրության և մի շարք օրենսդրական ակտերի մեջ, Հայաստանի արագ ռազմականացումը, ինչպես նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի և համապատասխան կառույցների հարցը, որոնք անցյալում մնացած հակամարտության մնացորդներ են»,- ասվում է հայտարարության մեջ։