Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի անվտանգության ծառայության նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանի պաշտպան Մհեր Հակոբյանը համոզված է, որ Ղազարյանին ի սկզբանե խիստ մեղադրանք է առաջադրվել, քանի որ նրան վերագրվող արարքն ավելի մեղմ հոդվածով որակելու դեպքում արարքի համար քրեական պատասխանատվության վաղեմության ժամկետն անցած էր լինելու, ինչպիսի պայմաններում նրան մեղադրանք առաջադրել չէին կարող: Ըստ Հակոբյանի՝ նույն տրամաբանությամբ նաև Վաչագան Ղազարյանին փողերի լվացման մեղադրանք է առաջադրվել:
Վաչագան Ղազարյանը, հիշեցնենք, մեղադրվում է Պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում գրանցված, Իսակովի պողոտայում գտնվող հողատարածքները շուկայականից էժան գնով վաճառելու դրդչության մեջ, որի հետևանքով, ըստ գործի, պետությանը պատճառվել է ծանր վնաս:
Մհեր Հակոբյանը նշեց, որ քրեական գործին դրամատիզմ հաղորդելու համար Իսակովի պողոտայում գտնվող հողերը ներկայացվել են որպես «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնի հողեր, այն դեպքում, երբ դրանք որևէ կապ չունեն զինվորական պանթեոնի հետ ու դրա հաշվեկշռում երբևէ չեն գտնվել: