Սերժ Սարգսյանի անվտանգության ծառայության նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանի և Պաշտպանության նախարարության կապիտալ շինարարության և զորքերի բնակապահովման վարչության նախկին պետ Արմեն Սարգսյանի գործով դատական նիստի ընթացքում հանրային մեղադրող Գորիկ Հակոբյանը մեղադրյալների դեմ գույքային հայց ներկայացրեց՝ միջնորդելով Արմեն Սարգսյանից բռնագանձել 5 մլրդ դրամից ավելի, ինչպես նաև Արմեն Սարգսյանից և Վաչագան Ղազարյանից համապարտության կարգով բռնագանձել 123 մլն սրամ գումար։ Միջնորդության վերաբերյալ դիրքորոշում հայտնելիս Արմեն Սարգսյանը հայտարարեց, թե իրեն փորձել են պարտադրել ցուցմունք տալ կոնկրետ անձանց վերաբերյալ՝ անուններ չնշելով։
«Ասացին՝ կա՛մ գրում ես էս, էս մարդկանց վրա, կա՛մ գնում ես նստես, ես էլ ասացի կնստեմ»,- հայտարարեց Արմեն Սարգսյանը՝ հիշեցնելով, որ այս գործի շրջանակներում 3 ամիս անազատության մեջ է գտնվել։