Համայնքային ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողները, իրացնելով ստացված տեղեկությունները, թմրամիջոց պահելու և օգտագործելու կասկածանքով Մրգաշատ բնակավայրում ձերբակալել և Արմավիրի բաժին են տեղափոխել 50-ամյա տղամարդու։ Անձնական խուզարկությամբ նրա մոտ հայտնաբերվել են չորացված, մանրացված կանեփանման զանգվածով փաթեթներ և նույն զանգվածով կաթուցիչ։ Մրգաշատցի տղամարդը հայտնել է, որ հայտնաբերվածը թմրանյութ է, պատրաստել է տնամերձ հողամասում աճեցրած կանեփից:
ՆԳՆ-ի փոխանցմամբ՝ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Արմավիրի բաժնի համայնքային ոստիկանների հաջորդ բացահայտումը նույնպես Մրգաշատում էր։ Ստացված տվյալներն իրացնելով՝ նրանք այցելել են Մրգաշատ գյուղի բնակիչներից մեկի տուն: Տանտերը ոստիկաններին է ներկայացրել չորացրած, մանրացրած դեղնականաչավուն զանգված։
Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում նրա տանը կատարված զննությամբ հայտնաբերվել է 40 գրամ կանեփանման զանգված։
Թմրամիջոցի հաջորդ հայտնաբերումն արձանագրվել է Ալաշկերտ բնակավայրում: Ըստ համայնքային ոստիկանների ստացած տեղեկության՝ Ալաշկերտի 31-ամյա բնակիչը աղավնաբնում պահում է թմրամիջոց։
Ալաշկերտ մեկնած համայնքային ոստիկաններին երիտասարդը աղավնաբնից ներկայացրել է կանեփանման չորացված զանգված։ Նա ձերբակալվել և տարվել է համայնքային ոստիկանության Արմավիրի բաժին, որտեղ խոստովանել է, որ իր ներկայացրած 73 գրամ զանգվածը մարիխուանա է՝ անձնական օգտագործման համար։
Կազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են Արմավիրի մարզային քննչական վարչություն։
Հաջորդ դեպքում Արմավիրի համայնքային ոստիկաններն այցելել են Ջանֆիդա: Բացատրական աշխատանքի արդյունքում 59-ամյա տղամարդը իրավապահներին է ներկայացրել կանեփի չորացած ճյուղեր և 18 գրամ կանեփանման զանգվածով ապակյա տարա: Հայտնել է, որ կանեփն աճեցրել է անձնական օգտագործման համար թմրանյութ պատրաստելու նպատակով: