Ալիևն ու Կոբախիձեն տարածաշրջանում անվտանգային մարտահրավերներին, երկրների ռազմավարական գործընկերությանը վերաբերող հարցեր են քննարկել
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն Բաքվում՝ ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության 29-րդ համաժողովի շրջանակում հանդիպել է Ադրբեջանի ն նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։
Վրաստանի Առաջին ալիքի հաղորդմամբ՝ կողմերը դիտարկել են հարցեր, որոնք քննարկվելու են համաժողովում, ինչպես նաև երկու երկրների ռազմավարական գործընկերությանը։ Ընդգծվել է տարբեր ոլորտներում հաջող համագործակցությունը և տարածաշրջանային կարևորություն ունեցող համատեղ նախագծերի դերը երկրների և տարածաշրջանի զարգացման համար։
Հանդիպման ընթացքում ուշադրություն է դարձվել նաև տարածաշրջանում անվտանգության մարտահրավերներին։ Կողմերը հաստատել են իրենց պատրաստակամությունը՝ հնարավորինս նպաստելու տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովմանը։
Կոբախիձեն Ալիևին պաշտոնական այցով հրավիրել է Վրաստան։