Ապօրինի զենք պահելու կասկածանքով օրերս ձերբակալված,  ապա երեկ ազատ արձակված Կառավարման մասնագետ Հովհաննես Ավետիսյանն այսօր հրավիրած մամլո ասուլիսի ընթացքում  ուղերձով դիմեց ՀՀ ոստիկանությանը, ԱՄն դեսպանին և երիտասարդներին։
Ավետիսյանը հայտարարեց, թե ՀՀ ոստիկանությունը հանդիսանում է պատանդ օրվա իշխանությունների ձեռքին և կատարում է քաղաքական պատվեր։
«Սա են վկայում նաև ՀՀ գիտակից և ակտիվ քաղաքացիների նկատմամբ վերջին օրերին Ոստիկանության կողմից  ծավալած գործողությունները։ Մասնավորապես՝  ընդամենը մի քանի օրվա մեջ ՝ ինը անձի, այդ թվում և ինձ,  ապօրինի զենք ունենալու  հորինված կասկածով  ձերբակալելու հանգամանքը։ Այդ ինը անձանցից ոչ մեկի մոտ ապօրինի զենք կամ զինամթերք  չի հայտնաբերվել, այդ թվում և՝  բնակարանների խուզարկությամբ։  Այս գործողությունները ոչ այլ ինչ են, քան քաղաքական պատվեր՝  իջեցված օրվա իշխանության կողմից  ճնշելու, վախեցնելու, ինչու չէ՝ տեռորի ենթարկելու այն բոլոր գիտակից քաղաքացիներին, որոնք համաձայն չեն այս իշխանության վարած ներքին և արտաքին կործանարար քաղաքականության հետ։  Ես չեմ հավատում, որ ՀՀ ոստիկանությունն այնքան վատ է աշխատում, որ այս ինը քաղաքացիների դեպքում մի քանի օրվա մեջ ունեցել է օպերատիվ տվյալ կամ կասկած ապօրինի զենք ունենալու մասին, սակայն ոչ մեկի դեպքում այդ կասկածը չի հիմնավորվել։  «Տարօրինակ» պատահականությամբ՝ այս բոլորը ինը քաղաքացիները ունեն ընդդիմադիր քաղաքական հայացքներ»,- նշեց Ավետիսյանը։