ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել է Կազանում կայանալիք ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին և առաջարկել դրա շրջանակում երկկողմ հանդիպում անցկացնել։
«Սպասում եմ Ձեզ Կազանում ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին։ Հուսով եմ, որ այն օգտակար և հետաքրքիր կլինի, շատ շփումներ կլինեն։ Մենք երկկողմ հանդիպում ևս կանցկացնենք, հնարավորություն կլինի նաև զրուցել բազմաթիվ գործընկերների հետ մի քանի տասնյակ երկրներից, որոնք նախատեսում են մասնակցել այդ աշխատանքին»,- ասել է Պուտինը Մոսկվայում Փաշինյանի հետ հանդիպմանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր Պուտին-Փաշինյան հանդիպումը տեղի է ունենում ԱՊՀ գագաթնաժողովի շրջանակում։ Բանակցություններում հատվածում նախատեսվում է քննարկել Բաքվի Ու Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման հարցը։
Այսօր ավելի վաղ ՌԴ նախագահն առանձին հանդիպում է ունեցել իր ադրբեջանցի գործընկեր Իլհամ Ալիևի հետ։ Եռակողմ հանդիպում չի նախատեսվում։