Երեկ Երևանի Արտաշիսյան փողոցի 39 շենքի հինգերորդ հարկի 35 բնակարանում որոտացած պայթյունի գործով քրեական վարույթ է նախաձեռնվել։ Տեղեկությունը Factor.am-ին փոխանցեց Քննչական կոմիտեի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը։
«Նախաքննություն է իրականացվում, անձը բուժհաստատաությունում է գտնվում, վիճակը երեկվա համեմատ այսօր ավելի բարվոք է։ Նրա հետ անհրաժեշտ քննչական գործողություններ կանցկացվեն․ մինչև այս պահը հնարավոր չի եղել», – ասաց Աբրահամյանը։ ՔԿ-ից փոխանցում են՝ խիստ նախնական տվյալներով բնակարանում գազի արտահոսք է տեղի ունեցել։
«Մնացած հանգամանքները քննությամբ պարզվում են, իրականացվում են անհետաձգելի համապատասխան քննչական վարույթային գործողություններ», – նշեց ՔԿ խոսնակը։
Հիշեցնենք, որ Factor.am-ի տեղեկություններով մարմնական վնասվածքներով երեկ հիվանդանոց էր տեղափոխվել նույն բնակարանի բնակիչ Ք․Ա․-ն։ Փլուզվել էին հինգերորդ հարկի բնակարանների միջնապատերը։