Գործակցությունը «Սեզար»-ով չի ավարտվելու․ Ֆրանսիան կարճ ժամանակում կդառնա մեր ռազմավարական գործընկերը․ Արմեն Խաչատրյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Պայմանագիր է ստորագրվել Ֆրանսիայի հետ «Սեզար» տեսակի 155 միլիմետր տրամաչափի հաուբիցների ձեռքբերման համար, որը կարճ ժամանակահատվածում կլինի Հայաստանի զինված ուժերում», – այս մասին Factor.TV-ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը։
ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահը սա բավականին լուրջ ձեռքբերում է համարում։ Իշխանական պատգամավորի խոսքով՝ ֆրանսիական կողմի հետ կնքված պայմանագիրն աննախադեպ առաջընթաց է ռազմատեխնիկակամ փոխգործակցության ոլորտում։
«Համագործակցությունը «Սեզար»-ով չի ավարտվում, Ֆրանսիան կարճ ժամանակում կդառնա մեր ռազմավարական գործընկերը։ Այդ համագործակցությունն օրեցօր ավելի է զարգանում։ Ֆրանսիան Հայաստանին զենք տալով կոչ է անում Եվրոպական երկրներին, որ զարգացնեն մեզ հետ համագործակցությունը»,- նշեց նա։