«Կանայք և գլոբալ անվտանգային ճարտարապետությունը» մտակենտրոնը (ԿԳԱՃ), «Համապարփակ անվտանգություն և դիմակայունություն» ծրագրի շրջանակում, հունիսի 6-ին և 7-ին, Երևանում հյուրընկալում է «Համապարփակ անվտանգություն և դիմակայություն» խորագիրով միջազգային գիտաժողով։
Գիտաժողովի նպատակն է՝ աջակցել Հայաստանի Հանրապետության համապարփակ անվտանգության և պաշտպանության համակարգի կիրարկմանը՝ դրա տարբեր բաղադրիչների շուրջ ներհայաստանյան հանրային և մասնագիտական դիսկուրսի խթանման, ինչպես նաև՝ ֆիննական, էստոնական և շվեդական փորձառության վերաբերյալ հանրային իրազեկվածության բարձրացման միջոցով:
Գիտաժողովն անցկացվում է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆինլանդիայի Հանրապետության (նստավայրը՝ Հելսինկի), Էստոնիայի Հանարապետության (նստավայրը՝ Թբլիսի) և Շվեդիայի Թագավորության (նստավայրը՝ Երևան) դեսպանությունների ֆինանսական աջակցությամբ: