Սևանա լճից հավելյալ ջրառ իրականացնելու մասին օրենքի նախագծի ընդունման հրատապությունն արդարացված է, քանի որ արդեն երկու ամիս է՝ ուշանում է գյուղացուն ջուր հասցնելու գործընթացը։ Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը՝ շեշտելով, որ դեռևս երկու ամիս առաջ են Կառավարությանը հայտնել նման օրենքի ընդունման անհրաժեշտության մասին։
Խոսելով գյուղացու կրած վնասների մասին՝  Վահրամ Բաղդասարյանը նշեց․«Հիմա հարց է առաջանում՝ երկու ամիս ուշացման հետևանքով գյուղացու կրած վնասներն ինչպե՞ս են հատուցվելու»: Պատգամավորը նշեց, որ որպես առաջարկ կարող է դիտարկվել այս երկու ամիսների ընթացքում գյուղացիների կրած կուրուստների փոխհատուցման մեխանիզմը։
Վահրամ Բաղդասարյանը նաև անդրադարձավ Ջրային պետական կոմիտեի նախագահի՝ հավելյալ ջրառ իրականացնելու վերաբերյալ ԱԺ ամբիոնից հնչեցրած հիմնավորումներին։ «Այս ամբիոնը շատ կարևոր և վտանգավոր ամբիոն է, և այս ամբիոն բարձրացող յուրաքանչյուր ոք պետք է լինի պատրաստված և պատասխանի պատգամավորների հարցերին»,- ասաց նա։