Ընդդիմադիրների համար մանդատները վայր դնելը մեկ վայրկյանի հարց է, այլ բան է, որ հանրային ընդվզում չեն տեսնում, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
«Որևէ բան չի խանգարում, բայց եթե չկա հասարակական այն ընդվզումը, որը պետք է այս իշխանությանը հեռացնի, որը թույլ չի տա այս կառավարության վերարտադրումը․․․ Մենք այդ սցենարին ամբողջ ծավալով գնալու ենք, միայն հանրային լայն ընդվզում է անհրաժեշտ, եթե դա չկա, արկածախնդրություն է գնալ մի գործողության, որի հետևանքով նորից ուժեղացնում ես իշխանության գործողությունները»,- հայտարարեց ընդդիմադիր խմաբակցության քարտուղարը` պատասխանելով մանդատները վայր դնելու մասին հարցին։
Հիշեցնենք, որ Ալեն Սիմոնյանը երեկ ԱԺ ամբիոնից դիմեց խորհրդարանական ընդդիմությանը և առաջարկեց վայր դնել մանդատները, եթե նրանք ուզում են իշխանության հրաժարականը կամ նոր ընտրություններ։