ՀՀ նախկին փոխոստիկանապետ Լևոն Երանոսյանի մասով քրեական գործը մոտենում է ավարտին։ 2018 թվականի թավշյա հեղափոխության օրերին Բաղրամյան պողոտայում և Արցախի փողոցում ոստիկանների և ցուցարաների միջև տեղի ունեցած բախումների և հատուկ միջոցների գործադրման մասով հարուցված քրեական գործով այսօր ճառով է հանդես եկել մեղադրող դատախազ Շահբազյանը։ Դատախազը դատարանից՝ դատավոր Հարություն Մանուկյանի նախագահությամբ, պահանջել է Երանոսյանին դատապարտել 11 տարի ազատազրկման։
«Դատախազ Շահբազյանը, համադրելով ապացույցները, վկաների ցուցմունքները և տեսագրությունները, ապացուցված համարեց Երանոսյանին առաջադրված մեղադրանքը։ Քրեական գործի հարուցումից 5 տարի անց կարծես թե մոտենում ենք գործի ավարտին. հուսամ՝ ուշացած արդարադատության արդյունք կունենանք»,- Factor TV-ի հետ զրույցում ասաց տուժող Յուրա Սողոյանի ներկայացուցիչ Արա Ղարագյոզյանը։
Ղարագյոզյանը մտահոգություն ունի, որ հնարավոր է գործը հանգուցալուծման չգնա առաջիկայում, քանի որ դատավոր Մանուկյանը հավակնորդ է հանդիսանում Հակակոռուպցիոն դատարանում.
«Առանց այդ էլ ձգձգվող քննությունը չպետք է վերսկսվի, հուսանք՝ ԲԴԽ-ն կթողնի, որ Մանուկյանն այս գործն ավարտին հասցնի, հակառակ դեպքում այս ամենի միջով ևս մի քանի տարի պետք է անցնենք, ինչը կխախտի տուժողների արդար դատաքննության իրավունքը»։
Գործով տասնյակից ավելի տուժող կա, որոնց թվում է նաև Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։ Ըստ քննության՝ նա տուժել է ոստիկանության կողմից հատուկ միջոցների կիրառման հետևանքով․  2018-ի ապրիլի 16-ին ոտքի շրջանում վնասվածք է ստացել ու տեղափոխվել հիվանդանոց։