Մեզ չի կարող չանհանգստացնել ՀՀ ղեկավարության հակաարդյունավետ, երբեմն՝ վիրավորական հռետորաբանությունը․ Զախարովա․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Մոսկվային չի կարող չանհագստացնել հակաարդյունավետ, վերջնագրային, երբեմն էլ վիրավորական հռետորաբանությունը, որը գերակշռում է ՀԱՊԿ-ի հարցով Հայաստանի ղեկավարության հայտարարություններում։ Այս մասին իր ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«ՀԱՊԿ-ը երկրներ, պետություններ և մարդիկ են, որոնք տասնամյակների ընթացքում ստեղծել են ոչ միայն այս կազմակերպությունը, այլ հենց այն անվտանգությունը, որն ապահովել է խաղաղություն և կայունություն մեր երկրների հսկայական տարածքում», – ասել է Զախարովան։
«Երևանի ներկայիս ուղու շարունակելը, ի վերջո, կարող է անուղղելի վնաս հասցնել մեր դաշնակցային հարաբերություններին, լուրջ ռիսկեր ստեղծել հանրապետության ինքնիշխանության համար, ամբողջությամբ ոչնչացնել երկրի անվտանգության ապահովման գործող արդյունավետ մեխանիզմները և ազդել Հայաստանի հետագա սոցիալ-տնտեսական զարգացման հեռանկարների վրա»,- ասել է Զախարովան։