Մեկնարկել է ԱԺ հերթական քառօրյան։
Նիստի օրակարգում 13 հարց է։ Խորհրդարանը քննարկելու է «Հայաստանի Հանրապետության 2024 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը, որը կներկայացնի Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը։
Պատգամավորների քննարկմանը կներկայացվի նաև «Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին, «Սահմանամերձ համայնքների սոցիալական աջակցության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մաuին, «Պաշտպանության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին, «Ֆինանսական համահարթեցման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու անձնագրի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին օրենքի նախագծերը։
ԱԺ-ն քննարկելու է նաև «Փոստային վճարումների ծառայությունների մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին, Համաշխարհային փոստային կոնվենցիան վավերացնելու մասին օրենքի նախագծերը։