«Այսօրվա իրավիճակը իրապես տարբերվում է փրկության և դիմադրության շարժումներից: Այն ժամանակ ժողովրդի մեծ մասը շփոթված էր և կողմնորոշված չէր, երկրրոդ դեպքում դեռ Նիկոլ Փաշինյանը ուներ որոշակի կշիռ հասարակության մեջ, այս դեպքում ժողովրդի մեծ մասը մեր կողմից չէ, բայց ճնշող մեծամասնությունը Նիկոլին դեմ է: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 22-ին, կառավարության դիմաց իրականացվող բողոքի ակցիայի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում նշեց Հայաստանի երրորդ հանրապետության առաջին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանը:
Վազգեն Մանուկյանը կարծում է, որ երեկ ձևավորված Ազգային կոմիտեի կազմը պետք է ընդլայնվի։
«Պետք է տարբեր կառույցների ներկայացուցիչներ լինեն, որպեսզի կարողանան ժողովրդին բացատրել, թե իշխանափոխությունից հետո ինչ է սպասվում, ինչպես է լինելու։ Մեզ ասացին, որ ժողովրդի ճնշող մեծամասնությունը Նիկոլ Փաշինյանին դեմ է, մանավանդ Արցախի դեպքերից հետո, քանի որ դա վերջին  կաթիլն էր։ Բայց պետք է ժողովրդին համախմբելով գնալ․․․
Երկրի ղեկավարությունը գտնվում է օտար ագենտների ձեռքում»,-լրագրողների հետ զրույցում,- նշեց Մանուկյանը։
Նա հավելեց, որ հավակնություն չունի պաշտոն ստանալու, սակայն կարծում է, որ նախկին նախագահներից ոչ ոք այլևս ՀՀ ղեկավար չպետք է լինեն։