«Ամեն անգամ, երբ Արցախում ինչ-որ վատ բան է կատարվում կամ լարվածությունը մեծանում է, Երևանից, ՀՀ մարզերից համայն Սփյուռքից սկսում են հորդորների շարք դեպի Արցախ՝ այսպե՛ս արեք, այնպե՛ս արեք։
Սիրելի՛հայ ժողովուրդ, լուծումը Երևանում է»,-այսօր հրավիրված ասուլիսում այս մասին հայտարարեց ԱԺԲ անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանը։
Նրա դիտարկմամբ՝ անիմաստ հորդորներով պետք չէ զբաղվել, Արցախի ժողովրդին էլ չպետք է մեղադրել։
«Գիտենք՝ այնտեղ մեր ժողովուրդն ինչ կարգավիճակում է։ Արցախում ներքաղաքական երկարատև պայքար մի՛ սպասեք ժողովրդից, այնտեղի մթնոլորտը, վիճակը թույլ չի տալիս դա։ Արցախում կարող է լինել պոռթկում։ Եվ դա էր պատճառը, որ Արայիկ Հարությունյանը ստիպված եղավ փոփախության գնալ։ Դա իշխանափոխություն չէր, փոփոխություն էր, և այսօր էլ Արայիկ Հարությունյանը շարունակում է կառավարել՝ առանց երևալու, ինչպես նաև Բակո Սահակյանը և Սերժ Սարգսյանը․ նույն կլանն է շարունակում կառավարել։
Փոփոխությունը պետք է լինի Երևանում։ Եթե ուզում եք Արցախում ընթացքը դրական ուղղությամբ տանել, Երևանում պարտավոր ենք փոփոխություն անել։ Դրա համար նպաստավոր պայմանները ստեղծված են»,- նշեց Սեֆիլյանը՝ կոչ անելով մի կողմ թողնել տարաձայնությունները և համախմբվել Նիկոլ Փաշինյանին հեռացնելու օրակարգի շուրջ։