«Արցախում կա հանապազօրյա հացի խնդիր․․․ Երեխաները շոր ու կոշիկի խնդիր ունեն, կրթական տարին սկսվել է․․․ Իսկ այստեղ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը զբաղված է Երևանը օկուպացնելու իր ծրագիրը իրականացնելով։ Նրանք ամեն գնով փորձում են մայրաքաղաք Երևանում պահպանել իշխանությունըլ»,- ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց ԱԺ ՄԻՊ և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։
Թովմասյանի խոսքով՝ իշխանությունները կանգ չեն առնում ոչինչի առջև, ակնհայտորեն կիրառում են վարչական ռեսուրս։ «Այն, ինչ նախկինում մերժում էր Նիկոլ Փաշինյանը, ամբիոներից անթույլատրելի էր համարում, հիմա առավել լկտի ձևով իրականացվում է»,- ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը։
Թովմասյանը հավելեց, որ այսօր բոլոր պետական պաշտոնյանները զբաղված են ընտրական գործընթացներով ու քարոզչությամբ․ «Վարդենիսի հիվանդանոցում մենք բժիշկներ չունենք, շատ սենյակներ փուլ են գալիս մարդկանց գլխին, իսկ առողջապահության նախարարը հավաքում է տեղակալներին, գնում, կանգնում է քարոզարշավին։ Այսինքն, առաջնայինը երկրորդականից տարբերելու լրջագույն խնդիր կա»։