Ձորաղբյուրի և Ջրվեժի ամառանոցային հատվածի շուրջ 5000 բնակելի տներ զրկված են խմելու ջրի և կոյուղու հասանելիությունից։ Ե՞րբ է պլանավորվում լուծել խմելու ջրի և կոյուղագծերի կառուցման հարցը։ ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ անդրադառնալով «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանի այս հարցին՝ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը նշեց, որ հարցը բավական ժամանակ է քննարկվում է, տարբեր գործընկերների կողմից բարձրաձայնվել է, այդ թվում նաև ԱԺ նախագահի կողմից է գրություն ուղարկվել վարչապետին։
«Վարչապետը հանձնարարական է տվել ակտիվացնել այդ ուղղությամբ աշխատանքները։ Դիտարկվում է երեք տարբերակ։ Դաշտային ուսումնասիրության փուլում ենք, որպեսզի հասկանանք՝ նախանշված որ ջրաղբյուրներից պետք է միացումներ արվեն։ Աշխատանքները բնականոն հունի մեջ են, նախապատրաստական աշխատանքներ են իրականացվում, որպեսզի հայտարարվի մրցույթ։
Բայց այս պրոցեսի մեջ պետք է ֆիքսենք․ այնպես ենք խոսում կարծես մի քանի հազար մարդու թողել ենք առանց ջրի․ մի քանի հազար մարդ, իմանալով, որ այնտեղ ջուր չկա, գնացել են կառուցել են տներ, դաչաներ և այլն։ Իհարկե մեր քաղաքացիներն են, մեր պարտավորությունն է, այդ հարցը կլուծենք, բայց խնդրում եմ դա ֆիքսենք»,- նշեց Սանոսյանը։
նը։