«Իշխանությունը շատ սուտ լուրեր է տարածում»,- Արաբկիր համայնքում քարոզարշավ իրականացնելիս Factor TV-ի հետ զրույցում այսպես արձագանքեց «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարությանը՝ անդրադառնալով իշխանության ներկայացուցիչների այն հայտարարություններին, թե Մարությանը 44-օրյա պատերազմի ծանր պահին լքել է թիմը։
Հիշեցնենք՝ 2021թ․ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից հետո Հայկ Մարությանը դեռևս շարունակում էր պաշտոնավարել։ Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանը պատերազմից հետո՝ նոյեմբերի 10-ին հայտնել էր, որ Նիկոլ Փաշինյանի այդ օրվա հայտարարությունից հետո աշխատանքից ազատման դիմում է գրել և դադարեցնել անդամակցությունը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը:
Հարցին, թե ինչո՞ւ արտահերթ ընտրությունների ժամանակ Տիգրան Ավինյանը չկար ՔՊ նախընտրական ցուցակում, ի՞նչ խզում էր եղել, Մարությանը պատասխանեց․ «Այդ մասին պետք է իրենցից, իրենց թիմից հարցնել։ Ւմիջիայլոց, շատ հետաքրքիր հարց եք տալիս, մեզ էլ է դա հետաքրքրում․․․  Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի պատասխանատուն իրենց թիմի՞ց է, թե՞ ոչ․․․ Հանրությանը հետաքրքիր կլինի՝ ինչո՞ւ էին ընդհատակ անցել այդ օրերին»։