«Մենք միշտ անկեղծ ենք, և սովորաբար մատուցում ենք միայն ճիշտը և այն մտքերը, որ ունենք»,- այս մասին այսօր Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը՝ անդրադառնալով ԱԺ–ում իր սկանդալային խոստովանության մասին դիտարկմանը։
Նշենք, որ խորհրդարանում քննարկման ժամանակ կարծելով, որ քննարկումը փակ է և տեսախցիկներն անջատված են Քերոբյանը հայտարարել էր․ «Այսօր արդեն գիտենք, որ մեր խոստումների զգալի մասը չենք անում, ինչ էլ պլանավորվում է, դրա կեսն էլ չի արվում»։
Քերոբյանը վստահեցրեց, որ տեսախցիկները միացնելուց հետո էլ չի փոխվել խոսակցության ոճը․ «Ընդհանուր առմամբ կարող եմ ասել, որ նմանատիպ քննարկումները՝ թե՛ բաց, թե՛ փակ, նախատեսված են նրա համար, որ Կառավարությունն ավելի լավ աշխատի։ Այստեղ որևէ լրացուցիչ մեկնաբանության անհրաժեշտություն չկա։ Մենք փորձել ենք այնպես անել, որ նախատեսված ծրագրերն իրականացնենք»։