Հակակոռուպցիոն դատարանը, դատավոր Արամ Գրիգորյանի նախագահությամբ, որոշում է կայացրել ևս 3 ամսով երկարացնել երրորդ բանակային կորպուսի նախկին հրամանատար, գեներալ Գրիգորի Խաչատուրովի կալանքը։ Տեղեկությունը Factor․am-ի հետ զրույցում հաստատեց պաշտպան Հակոբ Ենոքյանը։
Ուշագրավ է, որ վերջին անգամ եռամսյա ժամկետով Խաչատուրովի կալանքը երկարաձգվել էր մայիսին, հետևաբար, խափանման միջոցի փոփոխումը պետք է քննարկվեր օգոստոսին։
«Կալանքի մասով հերթական ապօրինի որոշումը կայացվեց։ Քանի որ հերթական նիստը նշանակվելու էր սեպտեմբերին, դատավորը նպատակահարմար գտավ հիմա քննարկել խափանման միջոցի ընտրության հարցը, որի արդյունքում երկարացվեց կալանքը»,- ասաց պաշտպան Ենոքյանը։
Դավիթ Գալստյանի խափանման միջոցի հարցը քննարկվեց շաբաթներ առաջ. նրա մասով ընտրված կալանքը վերացվեց՝ սահմանվելով 30 միլիոն դրամ գրավ։ Այս պահին Գալստյանն ազատության մեջ է։