• Հայաստանում ժողովրդավարությանը սպառնացող ոչ մի ներքին վտանգ չկա։ Բոլոր հնարավոր վտանգներն արտաքին են, որոնք հանրահայտ են և բոլորին տեսանելի։ Այս մասին այսօր հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ Ժողովրդավարության հայկական ֆորումին, որը կազմակերպվել է Freedom House միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպության մասնակցությամբ։ Փաշինյանը նշել է, թե Ժողովրդավարությունը Հայաստանի հիմնական բրենդն է։
• Արցախի պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանը հայտնել է, որ Արցախում խաղաղապահ ուժերի կազմում ընդգրկված ռուսական իրավապահ մարինների հետ համագործակցությունը նոր թափ է ստացել, որը կարճ ժամկետում թույլ կտա չեզոքացնել այն երևույթները, որոնք նպաստում են շուկայում տարբեր ապրանքատեսակների գնաճի, անառողջ մրցակցության ու տնտեսական շահերի բախման:
• Ադրբեջանի կառավարությունը նախատեսում է պետբյուջեից լրացուցիչ 588,2 միլիոն դոլար հատկացնել ռազմական ոլորտում հատուկ նշանակության նախագծերի ֆինանսավորման համար։ Այս նպատակների համար ծախսերն այս տարի կկազմեն 1 միլիարդ 805,9 միլիոն դոլար՝ ընթացիկ փոխարժեքով։