«Այն, ինչ տեղի է ունենում Հայաստանում ու Արցախում, ունի մեկ գլխավոր պատասխանատու` Նիկոլ Փաշինյան, և նա Հայաստանի ամենավատ բանակցողն է»,- այսօր ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։
«Ես կդժվարանամ ասել՝ ինչ է հնարավոր հիմա անել, որովհետև մենք գործ ունենք շատ վատ բանակցողի հետ, որն ամենեևին Հայաստանի ու Արցախի շահը չի պաշտպանում, այլ ընդհակառակը` շարունակ զիջումների է գնում։
Մենք անընդհատ զիջում ենք և ոչինչ ձեռք չենք բերում, փոխարենը ունենք իրողություն` օկուպացվել է հսկայական տարածք Սյունիքից ու Գեղարքունիքից։
Ադրբեջանական զինուժը չի նահանջում․․․ Այս պահին Սոթքի հանքը չի աշխատում, և 800 մարդ հարկադիր պարապուրդի մեջ է․․․
Իշխանություններն ասում են, որ ամեն ինչ անում են, որ էսկալացիա չլինի, այնինչ էսկալացիա լինում է, մենք ունենում ենք սահմանին զոհեր ու վրիրավորներ, տարածքային կորուստներ, էլ չասեմ, որ Արցախից մնացել է մի բուռ, իսկ բնակիչները պատանդի կարգավիճակում են»,- նշեց պատգամավորը։