ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում քննարկվում է Կառավարության կողմից օրենսդրական կարգով ներկայացված՝ Ապրանքային նշանների մասին օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին և ՀՀ Քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագծերի փաթեթի երկրորդ ընթերցումից առաջ նախնական քննարկման և եզրակացություն ներկայացնելու մասին հարցը:
Այս հարցով հիմնական զելուցողը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն է, բայց նախարարի խնդրանքով զեկույցը ներկայացրեց նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը:
Նիստը վարողը՝ Քաղաքացիական պայմանագիր խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ հակոբյանը խնդրեց բացատրել. «Ինչո՞ւ եք գլխադասային հանձնաժողովի նիստից ուշանում, այն դեպքում, երբ 6 պատգամավոր, փորձագետները և մի ամբողջ աշխատակազմ սպասում է Ձեզ»:
Փոխնախարարը ներողություն խնդրեց ուշանալու համար՝ պարզաբանելով, որ իր ուշացումը պայմանավորված է նախարարական կոմիտեում իր հարցի զեկուցմամբ. «Քննարկումը երկար տևեց»: