• Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Մոսկվայում։ Նա հանդիպելու է Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։ Նախարարները մանրամասն կանդրադառնան տարածաշրջանային օրակարգին՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի, նոյեմբերի 26-ի և 2022 թվականի հոկտեմբերի 31-ի բարձր մակարդակով Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի պայմանավորվածությունները կյանքի կոչելու պրիզմայով։
• ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովի նիստում քննարկման է ներկայացվել ընդդիմության նախագիծը, որում նշվում է, որ ՍԴ դատավոր եղած ժամանակ Սեդա Սաֆարյանը ձեռնարկատիրությամբ է զբաղված, ինչը օրենքի խախտում է։
• Հակակոռուպցիոն դատարանում այսօր քննվել է ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի և մյուսների գործը: Նիստի ընթացքում ամբաստանյալներից մեկի` Վարդան Թունյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց ստորագրությունը վերացնելու միջնորդություն է ներկակացվել: Երբ դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ` որոշում կայացնելու, Գասպարյանի զարկերակային ճնշումը բարձրացել է: Դատարան է ժամանել շտապօգնության բրիգադ։