«Ես ուզում եմ հասկանալ՝ էդ ո՞ր բիզնես թրեյները հանկարծ հայտնվեց Հայաստանում, ու ՔՊ բոլոր պաշտոնյաների բարեկամները դարձան թույն բիզնեսմեններ»,-խորհրդարանական ճեպազրույցում նշեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը՝ խոսելով մեկ անձից գնումների կատարման մեծ ծավալների մասին։
«Մինչ այս նրանց մոտ ստացվում էր նիսյայով գարեջուր խմել, հիմա՝ բազմամիլիոնանոց տենդերներ հաղթել։
«Դե թող իրենք էլ սկսեն թրեյնինգներ վարել, վեբինարներ անել, մեր ազգաբնակչությունը նույնպես բիզնես ջիղ ունի»,- նշեց պատգամավորը։
ՀՀԿ-ական պատգամավորը հավելեց, թե տասը տարի առաջ ինքն էլ է Հայէկոնոմբանկում վարկ ունեցել
«Մի դափոն թուղթ էի տարել, 1 մլն դրամ փող տվեցին։ Ինչքա՞ն էին ստացել Արարատ Միրզոյանն ու Սուրեն Պապիկյանը. Կե՞ս մլն դոլար էր, մե՞կ մլն դոլար էր։ Մեկինը կես մլն դոլարանոց վարկային գիծ էր․․․ Այ սա է ձեր հավակաքական կերպարը․ արտոնյալ պայմաններով վարկեր՝ օդից, 16 հազար դոլարով Ջրվեժում, Ձորաղբյուրում առանձնատներ․․․ Այ սա է ձեր հավաքական կերպարը։ Թե այս ամենով կզբաղվեն ուժային կառույցները, թե ոչ, ինձ այդքան էլ չի հետաքրքրում»,- նշեց Մամիջանյանը։