Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի Կորեա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Կիհուն Սոնի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը և ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Կորեա բարեկամական խմբի ղեկավար Ծովինար Վարդանյանը. տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից։
Նախագահ Խաչատուրյանը ողջունելով Կիհուն Սոնին և պատվիրակության անդամներին, կարևորել է նմանօրինակ այցելություններն ինչպես երկկողմ հարաբերությունների, այնպես էլ խորհրդարանական դիվանագիտության զարգացման տեսանկյուններից:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար կորեական պատվիրակության ղեկավարը նշել է, որ հնարավոր ջանքերը գործադրելու է հայ-կորեական համագործակցության սերտացման համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են բարձր տեխնոլոգիաների, մշակույթի և կրթության ոլորտներում փոխգործակցության զարգացման վերաբերյալ հարցերի լայն շրջանակ, ինչպես նաև երկու երկրներում դիվանագիտական ներկայացուցչությունների բացման հնարավորությունները:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է արվել Հարավային Կովկասում տարածաշրջանային խնդիրներին: Հանրապետության նախագահն իր խոսքում ընդգծել է, որ Հայաստանը հավատարիմ է տարածաշրջանում կայուն և հարատև խաղաղության հաստատելու դիրքորոշմանը և ակնկալում է գործընկեր երկրների աջակցությանն այս հարցում:
Կորեա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարը Կիհուն Սոնն իր խոսքում անդրադառնալով Լաչինի միջանցքի շրջափակմանը, նշել է, որ կարևորում է հումանիտար միջանցքի բնականոն գործունեության վերականգնումը: